Реалії такі, що сьогодні багато перекладачів використовують можливості сучасних технологій. Йдеться про схеми автоматизованого перекладу. Їх інша назва - CAT-інструменти. В результаті підвищується продуктивність праці, економиться час. Відповідно, збільшується прибуток.

Введення в курс справи

Розберемося з термінологією. CAT-інструмент - це комп'ютерна програма, за рахунок якої підвищується ефективність перекладу текстових документів. Це стало можливим завдяки функціоналу програми. Перерахуємо її основні можливості:

  • Програма ділить текст на окремі сегменти. У підсумку він набуває більш зручний вид. Відповідно, його легше перекладати. Певний сегмент знаходиться в окремій клітинці. А переклад вставляється в осередок, розташовану під ісходником;
  • Додаток зберігає до себе в пам'ять переклади (пари оригінал - переклад). Іншими словами, воно сприймає матеріал як одиницю перекладу. Є CAT-програми, функціонал яких дозволяє знаходити фрагменти тексту, які слід перевести або перевірити;
  • Головна функція програми - зберігати одиниці перекладу у своїй пам'яті. Згодом програма їх використовує при роботі з іншими текстами. Також є можливість відшукувати не 100% збігу. Таким чином, лінгвіст значно економить час. До того ж забезпечується єдність і цілісність перекладу;
  • За рахунок програми можна робити пошук по базі специфічних термінів, що дуже зручно при роботі з технічними матеріалами.

Переваги автоматизованого перекладу

Крім усього іншого, є ряд додаткових можливостей, завдяки яким можна простіше і швидше робити письмовий переклад. А саме:

  • Модулі пошуку по документу;
  • Система контролю якості. Алгоритм заснований на використанні формальних правил;
  • Статистичні інструменти, скориставшись якими можна дізнатися докладні відомості про перекладацький процесі;
  • Інструменти, що дозволяють швидко і коректно відформатувати текст;
  • Інструменти зіставлення. Практика показує, що в основному переклади виконують без використання CAT-додатків. Відповідно, ніяких баз даних по ним не існує. Проте фахівець може завантажити в базу даних програми раніше виконані переклади. Що дуже допоможе в подальшій роботі.

Висновок

Будь-яке бюро перекладів використовує сучасні технології з метою спрощення своєї діяльності.