Вітаємо всіх перекладачів з їх професійним святом і бажаємо поповнювати свої знання і збільшувати кількість знаних мов!

Кожен рік 30 вересня багато країн світу відзначають Міжнародний день перекладача. Можна сказати, що професія перекладача - древня професія. Вони з'явилися з того моменту, як була зруйнована Вавилонська вежа, і люди стали говорити на різних мовах.

Тепер професія перекладача і те, що вони роблять, можливо, не так помітно. Але якщо вдуматися, то роль перекладачів в нашому житті величезна. Все навколо переведено з однієї мови на іншу - книги, телепередачі, фільми, комп'ютерні програми, письмовий переклад документів, телефони і додатки для них, навіть ярлички зі складом і правилами носіння на одязі.

Незважаючи на це, професійне свято перекладачі отримали лише в 1991 році. Тоді 30 вересня було проголошено Міжнародним днем перекладача, а зробила це Міжнародна Федерація Перекладачів (International Fédération Internationale des Traducteurs, FIT). МФП була заснована в Парижі в 1953 році, і на даний момент вона об'єднує понад 100 асоціацій перекладачів і більше ніж 60 країн по всій планеті. Федерація була створена для того, щоб перекладачі з різних країн змогли обмінюватися досвідом і знаннями, здійснювати письмові переклади, усні переклади і розвивати перекладацтво як науку, професію і мистецтво.

Міжнародний день перекладача

Дата свята була не випадковою. Саме 30 вересня 420 року пішов з цього світу Ієронім (Saint Jerome of Stridonium). Він був одним з чотирьох латинських отців Церкви, письменником, істориком і перекладачем. Ієроніма вважають покровителем перекладачів. Він був саме тією людиною, яка переклала Біблію на латинську мову, і цей переклад був визнаний офіційним латинським текстом Священної книги. Багато істориків вважають, що Ієронім був також творцем глаголиці (одна з абеток).

Кожен рік по всьому світу проводяться різні заходи, присвячені цьому дню - конгреси, виїзні конференції, семінари, круглі столи для перекладачів, які присвячені одній певній темі.

купить ткань для обивки В данном случае, возможно, не стоит покупать новый гарнитур, а заменить обшивку на пострадавшем элементе. Услуги по замене обивки мебели предлагаются в городе Краснодаре. Решившись на этот шаг, внимательно осмотрите диван, кровать, кресло, стул, внешний вид которых пострадал.

e01f7350